Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje veikia šiauliečio dailininko Gedimino Beržinio tapybos darbų paroda. Jos atidarymo metu, sausio 9 d., parodos lankytojai ne tik apžiūrėjo paveikslus, susipažino su dailininku, bet ir dalyvavo performanse – visi kartu kūrė paveikslus.

Gediminas Beržinis parodoje pristato savo tapybą. Bet parodos atidaryme tapyba neapsiribota. Lankytojus pasitiko muzika – dainavo ir gitaromis sau pritarė tapytojo broliai Valdemaras ir Algis, su susirinkusiais dvasiškai bendravo kitas autoriaus brolis – Bernardas.


Po video medžiagos peržiūros, kurioje autorius nufilmuotas pasakojantis apie savo darbus, Gediminas Beržinis susirinkusius pakvietė nuskabyti smulkias tujos šakeles. Jas visi sudėjo ant būsimo paveikslo drobės.

Taip prasidėjo performansas, kurio pradžioje dalyvavo visi. Vėliau autorius ant drobių liejo dažus, sklaidė juos rankomis. Taip palaipsniui gimė du paveikslai, kurie, pasak dailininko, „bus eksponuojami parodose“. Paveikslai buvo kuriami ant užtiesalo, kurį išmargino vaikų pėdos ir rankos pamerktos į dažus tėvo Stanislovo sodyboje Paberžėje (Kėdainių raj.).Gedimino Beržinio paroda Kultūros centre veiks iki sausio 27 dienos. 29 dieną galerijoje atsidarys Ukmergės dailininkų portretų ir Kipro Černiausko tapybos darbų paroda.

Autoriaus nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau