Gruodžio 6 d. Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje atidaryta Kauno dailininkų grupės "Archyvas" paroda "Menas bet kokiu oru". "Archyvo" nariai: G. Gučaitė (1948 - 2014), L. Dzigaitė, L. Ivaškėvičius, G. Liagas, Dormantė Penkinski, Jurgis Penkinski, J. Rimkus, J. Talmantaitė El-Mansour, R. Okulič-Kazarinas. Malonu šioje rikiuotėje matyti ir ukmergiškės L. Dzigaitės, aktyviai besireiškiančios miesto meniniame gyvenime, pavardę. Grupės vadovas arba, tiksliau, pirmas tarp lygių yra p. J. Rimkus (nuotr. - dešinėje).


"Archyvistai" žiūrovų teismui pristatė apie 50 kūrinių, kurie, kaip ir dera archyvų saugyklose kaupiamoms vertybėms, nemenka dalimi susiję su įvairiais laiko, gamtos, žmonių rankų paliestais dariniais, kuriuos išmoningi autoriai, įterpę įvairius papildinius bei išmonę ir meninį skonį, perkonstravo į meninius objektus. Kai kurie autoriai panašiai rinkosi ir fotografuojamus objektus bei tapybinių konstrukcijų kurimo principus.


Pastebėtina, jog šios dailininkų  kūrybinės nuostatos leido suformuoti kaip reta vientisą savo koloritu ir ekspozicinne dvasia parodą, kuri savo "aura" apgaubė abi kultūros centro galerijos sales. Senos medienos, prislopintų tonų ir spalvų fotografija, daugiau grafiška nei spalviška tapyba, net subtiliai marga vapsvų lizdų "ornamentika" - viskas susiliejo į gražią visumą kviečiančią žiūrovą ilgiaus pabūti šioje, šiek tiek paslaptingai "šamaniškoje" aplinkoje...Paroda veiks iki 2018 m. sausio 6 d.
Parodų galerijos darbo laikas: antradieniais penktadieniais - 15-19 val., šeštadieniais - 12-16 val. Sekmadieniais ir pirmadieniais galerija uždaryta.
Be to, galerija atidaroma kitų Ukmergės kultūros centre vykstančių renginių metu, likus valandai iki renginio pradžios.

Nuotraukos - Egidijaus Darulio.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau