Prasidėjusi birželio 23 d. Ukmergės kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Cantilena“ koncertu ir „Aukso paukštės“ nominacijos įteikimu, Miesto šventės „Simfonija Ukmergei“ renginiai tęsėsi visą savaitę ir žiūrovams pasiūlė pačių įvairiausių renginių.

Antradienį, birželio 24 d. Kultūros centre atidarytos dvi parodos. Viena jų – jau tradicinė, senokai rengiama Miesto šventės proga. Šį kartą ji vadinosi Ukmergės krašto dailininkų darbų paroda „Potėpis“. Joje karaliauja tapyba, nors yra ir darbai iš metalo, keramikos. Iš viso 37 autoriai parodai pateikė apie 70 darbų, kurie vėliau pateks į šios, miesto jubiliejui (Ukmergei prieš 230 metų atkurtos miesto teisės) skirtos, parodos katalogą. Darbus parodai atrinko menotyrininkė Dalia Karatajienė. Šalia parodų galerijos esančioje fojė atidaryta Jono Meko vizualiųjų menų centro pristatyta Jono Meko filmo kadrų nuotraukų paroda. Šios idėjos sumanytojas ir realizuotojas - Arūnas Kulikauskas. Norintieji galėjo pažiūrėti ir Jono bei Adolfo Mekų 1972 metais sukurtą filmą „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“. O jaunimas, jaukiai įsitaisęs po skambančiu ąžuolu, klausėsi muzikinių improvizacijų ir Egidijaus Darulio dambrelio dūzgesio.

Trečiadienį Vl. Šlaito viešosios bibliotekos kiemelyje savo eiles skaitė rajono literatai, o po miestą važinėjo gausios dviratininkų ir bėgikų gretos. Vyko Ukmergės fabrikų krosų taurės etapas - Rogainingo varžybos. Dalyvauti jose buvo užsiregistravę 231 dalyvis iš įvairių šalies miestų.

Lietingą birželio 26-osios vakarą Kultūros centre aštuoni kolektyvai dainavo romansus. O į Taujėnų dvarą rinkosi verslininkai. Čia apie santykius su Rusija pasakojo Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas, apie įmonių veiklą - Petras Narbutas, „NARBUTAS“ įmonių grupės įkūrėjas ir vadovas, ir Lukas Daujotas - AB „Umega Group“ Hennordic gamybos direktorius. Renginyje „Drauge galime daug“ trejetas ukmergiškių apdovanoti Lietuvos Prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimais – „Darbo žvaigždės medaliu“. Keturios įmonės paminėtos savivaldybės įsteigtais apdovanojimais už pasiektus išskirtinius rezultatus 2021 metais, penkiems verslininkams už atsakingą veiklą įteikti mero padėkos ženklai.

Penktadienį nuo ryto Sporto centro stadione karaliavo mažieji. Septynių lopšelių-darželių ugdytiniai rungėsi įvairiose rungtyse. Jie atliko tam tikrus dziudo pratimus, mokėsi plaukti, žaisti stalo tenisą, futbolą, krepšinį, susipažino su šachmatų figūromis, bet linksmiausia buvo ant batuto. Vėliau vaikai važinėjo dviračiais, paspirtukais, susipažino  su saugaus elgesio taisyklėmis kelyje, bendravo su Ukmergės policijos pareigūnais ir draugu Amsiumi. Visi rungtynių dalyviai gavo atminimo medalius. Šeimų varžybose 12 šeimų neišsigando lietučio ir puikiai praleido laiką dalyvaudami šeimų rungtyse.

Vakarop būriai ukmergiškių ir miesto svečių rinkosi į Kadrėnuose įkurtą monsinjoro Alfonso Svarinsko Didžiosios kovos apygardos partizanų parką. Čia jie turėjo unikalią galimybę - išgirsti pirmą kartą miške skambančią M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“. Įsimintiną kūrinį M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo iniciatyva atliko Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, kuriam dirigavo Modestas Pitrėnas. Koncertas prasidėjo orkestro atliekamu Lietuvos himnu, po to skambėjo nenumatytas kūrinys - V. Čepinskio diriguojama „Oi, neverk matušėle“, bei dėl lietaus sutrumpintas M. K. Čiurlinio „Styginių kvartetas“.

Pagrindinė Miesto šventės „Simfonija Ukmergei“ diena prasidėjo meno mokyklos Muzikos skyriaus erdvėse rengiama „Rytmečio kava su garsu ir spalva“. Tuo metu prasidėjo galiūnų varžybos, kuriose rungėsi 10 sportininkų iš visos Lietuvos, o Sporto centro stadione - paplūdimio tinklinis 2×2 , kuriame dėl prizo kovėsi 16 komandų. Čia pat, salėje vyko ir K1 bei MMA „Vilkmergės“ taurės kovinio sporto šakų turnyrai.

Skambėjo koncertai - vaikų pop grupė „Garsiukai“ surengė II-ajį populiariosios muzikos festivalį. O piliakalnio papėdėje LPS „Bočiai“ Ukmergės klubas „Viltis“ su svečiais iš Jonavos, Kėdainių, Pasvalio ir Utenos surengė koncertą „Dainuoju Ukmergei“.

Prie Kultūros centro rajono vadovai pasveikino naujus Ukmergės piliečius – vaikus, gimusius per metus - nuo vienos Miesto šventės iki kitos. Vaikams, tiksliau jų tėveliams, įteikti minkšti žaislai ir marškinėliai su užrašu „Aš naujasis Ukmergės pilietis“.
 
Šventės metu apdovanoti perspektyviausi ir geriausi Sporto centro sportininkai, geriausi klubų sportininkai, rajono pirmenybėse prizines vietas iškovojusios krepšininkų komandos.

Savivaldybėje įvykusiame iškilmingame rajono tarybos posėdyje pasveikinta naujoji rajono Garbės pilietė, rajono vartotojų kooperatyvo vadovė Angelė Andrikonienė. Garbės piliete ji išrinkta už socialiai atsakingo verslo vystymą, profesinį ir visuomeninį aktyvumą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir Ukmergės krašto garsinimą. Naujoji Garbės pilietė pasveikinta ir Didžiojoje scenoje prie Kultūros centro. Čia skambėjo ir rajono mero Rolando Janicko, Seimo nario Juozo Varžgalio, Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotojos Vaidos Saugūnienės, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Grigo, užsienio svečių - miestų draugų iš Livani (Latvija), Tarnowo Podgórne (Lenkija), Podolės Kameneco ir Korosteno (Ukrainos), Bad Langensalzo (Vokietija), Kiskunmajsa (Vengrija) sveikinimai Ukmergei.

Sveikinimų metu aikštę apgaubė spalvoti dūmai. Tai buvo savotiškas ukmergiškių ir miesto svečių pasveikinimas su Miesto švente.

Dainavo Susanna Pushkarenko iš Ukrainos, muzikinius sveikinimus Miesto šventei dovanojo Ukmergės meno mokyklos styginių orkestras (vad. Virginija Mažeikienė, koncertm. Rasa Ermolavičienė), Ukmergės meno mokyklos Jaunučių choras ,,RŪTA“ (vad. Adelė Mikalkėnienė, koncertm. Arnas Mikalkėnas), Ukmergės meno mokyklos pučiamųjų orkestras (vad. Ričardas Kamarauskas).

Meno mokyklos Muzikos skyriaus mokinius pakeitė profesionalai. Pirmieji scenoje pasirodė tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė“ dalyviai – perkusijos studija „Afrikos būgnai“, „Afrikos šokiai“, trio „Africa Unite“ ir perkusininkas Gediminas Mačiulskis. Visi jie pakvietė ukmergiškius į muzikinę kelionę po mitais apipintą Afrikos žemyną. Tai buvo  perkusinės muzikos koncertas „Afrikos dienos“.

Vėliau minia žiūrovų klausėsi Džordanos Butkutės ir grupės koncerto, grojo jau gerai žinoma ukmergiškių  roko grupė „Requiem“ ir neseniai muzikinį kelią pradėjusi ukmergiškių muzikantų  grupė „Orai“.

Nuotraukos - autoriaus.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau