Šeštadienį, rugsėjo 23 d., šviečiant saulutei ir belaukiant žadėto lietučio, rajono gyventojai ir svečiai, kas už vairo, kas šalia jo traukė į Žemaitkiemį. Čia Žemaitkiemio seniūnija surengė „Aukštaitiškas vestuves“ arba rajono Derliaus šventę „Aniuolų sargų kermošius“. Atvykusius į šventę, kaip ir dera vestuvėse, pirmiausia pasitiko užtvara, kurią laikė seniūnė Rita Mikutienė ir Žemaitkiemio miestelio bendruomenės pirmininkė Danutė Užkurėlytė. Šalia puikavosi „Jaunikio technikos kiemelis“ – žemės ūkio technikos paroda.

Svečiai galėjo apžiūrėti ir kuo turtinga jaunoji – „jaunosios pasogą“ (naminių gyvūnų parodą), pasimokyti „tėvų parėdymuose“ (kulinarinio paveldo, amatininkų edukacijos ir degustacijos), vaikai pažaisti „vaikų džiaugsmų aikštelėje“, kur buvo įsikūrę žaidimai, atrakcionai vaikams, o suaugusieji apžiūrėti senas vestuvininkų nuotraukas iš įvairių seniūnijų. Jos dalyvavo varžybose, kuri geriausiai atspindi praeitį ir čia nugalėjo Šešuolių seniūnijos atstovai.

Kiekviena seniūnija turėjo savo pavadinimą, kaip „pamergių kiemas“ ar „pabrolių kiemas“, viena išlydėjo nuotaką, kita sutiko jaunuosius ar korė piršlį. Bet visos jos varžėsi, kuri į šventę atveš didžiausią bulvę ar svogūną. Juo pasvėrus paaiškėjo, kad sunkiausia bulvė užaugo Siesikų seniūnijoje (1 kilogramas), svogūnas - Želvoje (575 gramai), kopūstas – Pivonijos seniūnijoje (7 kilogramai 400 gramų), moliūgas - Žemaitkiemyje (53 kg 600 g), raudonasis burokėlis - Šešuoliuose (3 kg 600 g), didžiausią morką, svėrusią 925 gramus, pristatė Pabaisko „Tėkmės“ mokykla, o didžiausią saulėgrąžą, kurios žiedo skersmuo 37 centimetrai - Taujėnai.

Prieš vestuves kiekvienoje senūnijoje buvo kepamas svočios pyragas. Šventės svečiai balsuodami rinko skaniausią. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad skaniausias svočios pyragas buvo iškeptas Žemaitkiemyje.

Svečius šventės pradžioje pasitiko „Želvos amonikieriai“, juos pakeitė muzikantai iš Valų. Seimo narys Juozas Varžgalys susirinkusiems padovanojo spektaklį „Ypatingas berniukas Nukas“, kurį sukūrė „Katino Murklio“ teatras (rež. Skaistė Vančenkovaitė-Dančenkovienė). Koncertavo folkloro grupė „Ratilai“ ir atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai, Renginį vedė Violeta Mičiulienė ir Giedrius Viduolis.

Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jakubynienė, dėkodama bendruomenėms už buvimą kartu, projektų rašymą, renginių organizavimą ir, svarbiausia, „kaimų keitimą“ 20-ies metų proga, bendruomenes apdovanojo skanėstais ir kol kas tuščiu albumu – jame bendruomenės galės pažymėti ką padarė, ką nuveikė.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad kitais metais „Aniuolų sargų kermošius“ vyks Lyduokių seniūnijoje.

Nuotraukos - autoriaus.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau