Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje jos lankytojai gali vėl apžiūrėti užsieniečio menininko kūrybos parodą. Nuo spalio 31 d. ukmergiškiams pristatomi Portugalijoje gyvenančio italų kilmės dailininko Mario Prencipe (nuotraukoje - kairėje) tapybos darbai.

Idėjas paveiksluose vaizduoti antikines formas autorius sėmėsi gausiose kelionėse po įvarius pasaulio kraštus. Afrika, Kinija, Karibų salos, Tolimieji Rytai - įvairios tautos, vaizdai lėmė paveiksluose vaizduojamų formų, detalių, figūrų įvairovę. Parodos atidarymo metu autorius pasakojo, kad nors kūriniai ir abstraktūs, bet jiems sukurti buvo panaudotos realios formos.

Paklaustas kokias idėjas savo paveikslams dailininkas išsiveš iš Lietuvos, M. Prencipe sakė, kad jis ne visada naudoja natūralias spalvas ar formas. Jos priklauso nuo psichologinių pojūčių – formas ir spalvas įtakoja bendravimas su žmonėmis.

Dailininkas savo parodą Lietuvoje surengė pirmą kartą. Pirmą kartą trims dienoms atvyko ir į Lietuvą – į autorinės parodos atidarymą. Ukmergės pasirinkimą surengti parodai Lietuvoje lėmė paieška internete – svečiui patiko galerija, joje eksponuojamos parodos. Todėl dar prieš metus laiko jis parašė galerijos kuratoriui Egidijui Daruliui. Metus laiko bendravimas laiškais išaugo į parodą. Autoriui buvo nesvarbu, kad tai provincijos miestas. Jo teigimu, mažesniuose miesteliuose būna originalesnė kultūra, dideli miestai turi daugiau kosmopolitiškumo.

Paroda veiks iki lapkričio 15 dienos. Po jos atidaroma Ukmergės meno draugijos projekto „Gydančių spalvų pleneras“ darbų paroda.

Galerijos lankymo laikas: antradienis-penktadienis - 14-18 val; šeštadienis - 11-15 val; sekmadienis-pirmadienis - uždaryta.

Nuotraukos ir reprodukcijos - autoriaus.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau