Birželio 3-iosios popietę Laičių kaimo biblioteka sunkiai talpino svečius, susirinkusius į mažąjį poezijos pavasarėlį. Labiausiai, žinoma, tuo džiaugėsi jos šeimininkė Vanda Vinckienė, jau trečiąjį kartą sukvietusi šio krašto literatus, jaunuosius mokyklos autorius į gražią poezijos ir muzikos šventę „Skriek, poezijos paukštele!”. Gal dėl to, kad biblioteka įsikūrusi mokykloje, patys pirmieji prie mikrofono ir buvo pakviesti jaunieji literatai – nuo trečios klasės eiles rašanti penktokė Lauryna Morkūnaitė, jos bendraamžė Rūta Simaniūkštytė, aštuntokė Gertrūda Simaitytė ir kiti moksleiviai, kuriuos meilės literatūrai, poezijai moko pedagogė Stanislava Giedraitienė. Tie, kurie patys eilių nekuria, šventės metu skaitė žinomos Laičių kaimo literatės Stasės Ladauskaitės kūrybą. Ši autorė savo krašte ypač visų mėgiama ir mylima už gerą būdą, šviesias mintis, darbštumą, gražią ištikimybę savo namams. Baigusi mokyklą, ji niekur toli iš namų ir neišvažiavo, nenorėdama skirtis su mama ir visą savo gyvenimą ją rūpestingai globojo, slaugė susirgusią. Kaimo žmonės savo poetę vadina švelniai – Stesele ir žavisi ne tik jos eilėmis, bet ir balsu. Mat Staselė savo eiles ne tik skaito, bet ir dainuoja, pati kurdama joms muziką. Nepaprastai gražios šitos dainos – tuo galėjo įsitikinti visi šventės dalyviai, gražiai išprovokavę S.Ladauskaitę padainuoti.

Nuolatinė renginių dalyvė čia – ir Žeimių sveikatos punkto bendruomenės slaugytoja Elvyra Vaičiūnienė. Ne tik išradinga įvairių projektų rengėja, bet ir literatė, savo šmaikščiu, lyrišku žodžiu visuomet džiuginanti esančius šalia, o mokyklos šeimininkai džiaugiasi ir Elvyros tapytais paveikslais, kuriais išpuoštos koridorių, bibliotekos sienos. Dėkinga bendruomenės slaugytojai ir daugelį metų šiame krašte, Žeimių pradinėje mokykloje, dirbusi mokytoja Apolonija Grigonytė – jos knygeles, skirtas vaikams, gražiai iliustravo E.Vaičiūnienė.

Renginiais Laičių bibliotekoje džiaugėsi ir šventėje dalyvavę Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė, vyresnioji bibliotekininkė metodiniam darbui Margarita Rokienė, Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė Audra Uselienė, kadaise Laičiuose vaikus gegografijos mokęs Eugenijus Retys, Žeimių kultūros namų direktorė Sigita Ališauskienė, ūkininkas Antanas Kriukelis ir kiti svečiai. O bibliotekos lentynos, visi pakraščiai ir kampeliai šį kartą švietė ne knygomis, o dailių rankdarbių spalvomis. Šventės proga čia buvo surengta didžiulė, turininga nagingų šio krašto meistrų kūrybos paroda. Danguolės Kašėtienės nertos staltiesėlės, jos mamos, Leonardos Varnienės, siuvinėtos pagalvėlės, Danguolės Baublienės verbos, netrukus 90 metų jubiliejų švęsiančios Vitalijos Vijūnienės mezginiai, jaunos autorės Vidmantės Doluchanovaitės tekstilės darbai – akys raibo nuo jų įvairovės ir spalvų. Svečiai smalsiai apžiūrinėjo ir mokytojos Gvidos Rinkevičienės vadovaujamo lipdybos būrelio eksponatus, „iškeptus“ iš molio ir tešlos, o antrokas Aurelijus Pampucha, lankantis pedagogės Vitos Vaitkevičienės vadovaujamą keramikos būrelį, pateikė parodos lankytojams visą pulką linksmų savo molinukų.

Šventė neprailgo. Sušildyta pakylėtu žodžiu, dainos posmais, jaukiu tarpusavio bendravimu, poezijos paukštė paliko Laičiuose spalvingą savo plunksną – kaip gražų pažadą sugrįžti čia dar kartą.

Melanijos Širvienės nuotraukose: S. Ladauskaitė, A. Pampucha.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau